NAŠE SLUŽBY

Poskytujeme komplexní služby při kontrolách požárně bezpečnostních zařízení a věcných prostředků požární ochrany.

Servis a kontroly provozuschopnosti požárních hydrantů - vnitřních, venkovních nadzemních i podzemních

Dále provádíme pravidelnou kontrolu a tlakové zkoušky požárních hadic a nezavodněných požárních potrubí (suchovodů).
Podle § 2 odst. (4) písm. e) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci jsou hydranty považovány za požárně bezpečnostní zařízení pro omezení šíření požáru. Podle této vyhlášky je nutné provádět na těchto zařízeních pravidelné kontroly provozuschopnosti ve lhůtě 1x ročně nebo při posouzení požárního nebezpečí pro některé případy instalací se může stanovit lhůta kratší.
Dále je nutno provádět dle ČSN EN 671-3 u hadicových navijáků s tvarově stálou hadicí a hydrantových systémů se zploštitelnou hadicí, tlakovou zkoušku požárních hadic na maximální přetlak ve lhůtě 1x za 5 let.
Kontrolu, údržbu a opravu může provádět pouze oprávněná osoba, která opatří hydrant trvale čitelným štítkem a v souladu s § 7 odst. (8) vyhlášky č. 246/2001 Sb. vystaví doklad o provedené kontrole, údržbě nebo opravě.

Kontroly provozuschopnosti požárních klapek, stěnových
uzávěrů, protipožárních dveří, nouzového osvětlení

Ve smyslu vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci se jedná o vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení, proto jsou kladeny vyšší nároky na provoz z hlediska dodržení jejich funkce.
Kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení jsou klíčovým prvkem prevence a ochrany proti požárům. Pravidelné a důkladné kontroly zajistí, že požárně bezpečnostní zařízení jsou v optimálním stavu a mohou správně reagovat v případě nouze.

Preventivní požární prohlídky objektů a dokumentace

Pravidelné kontroly dodržování předpisů o požární ochraně se zabezpečují formou preventivních požárních prohlídek a prověřováním dokladů o plnění povinností.
Preventivní požární prohlídky objektů jsou klíčovou součástí bezpečnosti a prevence požárů. Tyto prohlídky se provádějí za účelem identifikace potenciálních rizik, ověření souladu s požárními předpisy a posouzení připravenosti objektu na případné nouzové situace.
Například při prventivní požární prohlídce v bytovém domě, se kontrola skládá z fyzické kontroly objektu a z dokumentace. Při fyzické kontrole se kontroluje vhodné rozmístění hasicích přístrojů. Dále se kontroluje rozmístění bezpečnostních tabulek. Kontroluje se úniková cesta, Kontrolují se společné prostory z hlediska požární bezpečnosti atd.Při kontrole dokumentace se kontroluje: platnost revizí požárně bezpečnostních zařízení jako jsou revize hydrantů, požárních klapek, ucpávek, požárních dveří, nouzového osvětlení atd. Samozřejmostí je kontrola revize hasicích přístrojů. Kontroluje se vyvěšený požární řád, požární poplachové směrnice, požární kniha atd.

Kontrolu musí provádět Technik požární ochrany nebo OZO.

Servis a kontroly hasicích přístrojů


Zajišťujeme pravidelné roční kontroly a revize hasících přístrojů podle technických podmínek výrobce v souladu s průvodní dokumentací.
Kontroly hasicích přístrojů jsou důležitou součástí bezpečnosti a prevence požárů.
U hasicích přístrojů musí být provedena revize nejméně jedenkrát za rok, avšak v intervalu delším než šest měsíců.
Při roční revizi se hasicí přístroj podrobí prohlídce plomby a zajištovacího mechanismu, zda nebyl hasicí přístroj použit a je opatřen novou plombou. Dále se provede kontrola tlaku, hadice, zkontroluje se výrobní číslo a datum výroby. Nakonec se opatří štítkem s vyznačením data provedení kontroly a datem příští kontroly.
Kromě roční kontroly se musí v intervalech nepřevyšujících u vodních a pěnových 3 roky u ostatních 5 let, provádět tlaková a periodická kontrola.


Montáž, opravy a kontroly protipožárních ucpávek


Nabízíme protipožární ucpávky v rámci dodávky PBZ na klíč. Vybereme vhodné materiály pro váš projekt či rekonstrukci a odborně nainstalujeme včetně dodání potřebných dokumentů.
Provádíme protipožární utěsňování prostupů rozvodů instalací systémy HILTI a PROMAT. Autorizované stanovení použití správného typu systému dle procházející instalace, technických podmínek a klasifikačních protokolů výrobce systému.
Požární ucpávky zamezují šíření požáru do sousedních požárních úseků v místech, kde je celistvost požárně dělící konstrukce porušena prostupem technologických rozvodů, konstrukčních prvků, stavební a dilatační spárou. Požární odolnost stavby definuje norma ČSN EN 13501, která stanovuje, že prostupy rozvodů instalací požárně dělicími konstrukcemi musí být utěsněny ucpávkami tak, aby se zamezilo šíření požáru po daných rozvodech a prostupech.
Protože požární ucpávky jsou považovány za požárně bezpečnostní zařízení pro omezení šíření požáru podle § 2 odst. (4) písm. f) vyhlášky č. 246/2001 Sb. je nutné dle této vyhlášky provádět pravidelné kontroly provozuschopnosti ve lhůtě 1x ročně.

Školení zaměstnanců, vedoucích zaměstnanců, preventistů a preventivních požárních hlídek

Školení požární ochrany je povinné školení všech zaměstnanců, které představuje soubor směrnic, nařízení, instrukcí a závazných doporučení, jakým způsobem se chovat v rámci požární bezpečnosti na pracovišti a jak jednat při vzniklém požáru.
Školení zaměstnanců, vedoucích zaměstnanců, preventistů a preventivních požárních hlídek jsou důležitou součástí celkové strategie požární bezpečnosti v organizaci. Tato školení pomáhají zvýšit povědomí o rizicích požáru, zlepšit dovednosti reakce v případě nouze a zajistit, že všichni pracovníci jsou schopni správně používat požární zařízení.